Moc minerałów – na jakie kamienie dobrze jest postawić w biżuterii?
Kamienie naturalne
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Moc minerałów – na jakie kamienie dobrze jest postawić w biżuterii?

Biżuteria może mieć wyjątkowe właściwości. Oprócz względów estetycznych odpowiednio dobrane kamienie mają na nas ogromny wpływ! Przekonaj się sama!

Kamienie i metale szlachetne mają właściwości zdrowotne. Ich cudowną moc już dawno docenili astrologowie i biofizycy. Poznaj niesamowitą moc dobroczynnego oddziaływania kamieni na Ciebie i całe Twoje życie! Wybierz minerał, który jest Ci najbardziej potrzebny i zobacz realną zmianę.

KRYSZTAŁ GÓRSKI

Kryształ górski to kamień, który od starożytności uznawany jest za magiczny. Dawniej wierzono, że jest to zamrożony lód, który nigdy się nie topi. Co ciekawe, nie jest to kamień szlachetny, ale jego oddziaływanie docenia wiele osób.

Przede wszystkim kryształ górski powinny wybrać osoby, które chcą poprawić swoją koncentrację i zadbać o higienę umysłu. Postawiony obok urządzenia elektronicznego wesprze leczenie nerek lub wątroby. Idealnie sprawdzi się też u osób, u których pojawiają się nawracające migreny. Kamień ten wspiera nasz metabolizm, więc dzięki niemu z pewnością łatwiej uda nam się schudnąć lub po prostu utrzymać aktualną wagę.

BURSZTYN

Inaczej określany jest kamieniem życia i jantarem. W dawnych czasach wierzono w życiodajną energię, którą emanuje ten kamień. Popularny jest w polskiej medycynie ludowej. Właściwości jantaru to przede wszystkim oddziaływanie na bóle reumatyczne, choroby oczu lub gardła.


Orędownicy medycyny naturalnej zalecają noszenie wisiorków z bursztynem przy wszelkiego rodzaju chorobach serca. Palacze czasami wspomagają się kamieniem przy wychodzeniu z nałogu. Oprócz właściwości zdrowotnych kamień ten wygląda niezwykle elegancko jako subtelny dodatek w każdej biżuterii.

DIAMENT

Popiół z diamentu według indyjskich uzdrowicieli świetnie sprawdzi się przy leczeniu trądziku, cukrzycy, anemii i gruźlicy. Profilaktycznie stosowany miał być gwarancją długiego życia. Ciało osoby, która nosi diamentową biżuterię, według wierzeń powinno być zdrowe, silne i zdolne do ponadprzeciętnych aktywności. Cera powinna być nieskazitelna. Diamenty stosuje się przy leczeniu nowotworów. Kamień ten może działać też korzystnie przy schorzeniach kręgosłupa. Diament ma poprawiać koncentrację, zapobiegać wylewom i wspierać autystów.

AGAT

Ezoteryka wskazuje na niezwykłe właściwości agatu. Według astrologów chroni on wszystkie ośrodki energetyczne w naszym ciele. Przywraca równowagę w każdym obszarze ludzkiego życia: intelektualnym, fizycznym i emocjonalnym. Kamień ten wspiera nasz rozwój duchowy. Pomaga wyzbyć się gniewu i nakłania, by rozpocząć wszystko od nowa. Agat wspiera koncentrację i zdolności analityczne. Zagubione osoby kieruje na dobrą drogę, by ostatecznie dotarły do celu.

KAMIEŃ KSIĘŻYCOWY

Nazwę zawdzięcza połyskowi, który przypomina blask księżyca. Kamień księżycowy wspiera odporność organizmu i oczyszczanie węzłów chłonnych. Ten wyjątkowy minerał fantastycznie sprawdzi się jako remedium na kobiece dolegliwości związane z okresem dojrzewania lub klimakterium, ale także w przypadku zaburzeń hormonalnych. Dodatkowo działa uspokajająco. Wzmacnia czułość, wrażliwość. To kamień intensywnie oddziałujący na nasze emocje. Wprowadza w życie spokój i równowagę. Usuwa z duszy lęki i fobie.

Zdj. główne: Jene Yeo/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak twoje gwiazdy wpływają na twoje decyzje życiowe?
Jak twoje gwiazdy wpływają na twoje decyzje życiowe?
Dowiedz się, jak astrologia może wpływać na Twoje decyzje życiowe. Przedstawiamy jak układ gwiazd w momencie Twoich narodzin może determinować Twój charakter i wpływać na Twoje wybory.
Przygotowanie do wyprawy trekkingowej – co spakować i na co zwrócić uwagę?
Przygotowanie do wyprawy trekkingowej – co spakować i na co zwrócić uwagę?
Sprawdź nasze wskazówki dotyczące przygotowania do wyprawy trekkingowej. Dowiedz się co spakować i na co zwrócić szczególną uwagę, aby twoja przygoda była bezpieczna i udana.
Odkrywanie tajemnic kosmosu – jak odzież z motywami kosmicznymi wpływa na naszą codzienną modę
Odkrywanie tajemnic kosmosu – jak odzież z motywami kosmicznymi wpływa na naszą codzienną modę
Przekrocz granicę znanego i poznaj fascynujący wpływ motywów kosmicznych na modę. Daj się porwać nadprzyrodzonej elegancji wzorów z innej galaktyki!
Ostatnie wpisy