Co właściwie symbolizują biżuteryjne kamienie?
Kamienie naturalne
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Co właściwie symbolizują biżuteryjne kamienie?

Już od czasów starożytnego Rzymu biżuteria ze szlachetnych kruszców wzbudzała pożądanie. Co więcej, wiele osób wierzy, że kamienie mają wyjątkowe właściwości. Który więc wybrać, aby znaleźć ten, który pomoże Ci odnaleźć spełnienie

Biżuteria z pięknymi kamieniami jest nie tylko niezwykle ozdobna, ale może mieć też magiczne właściwości talizmanu. W czasach starożytnych była zarezerwowana jedynie dla elit, dziś jednak dostępna jest dla szerszego kręgu odbiorców. Kamieniom przypisuje się obecnie szereg właściwości, które wpływają na nasze samopoczucie, stan zdrowia, dostarczają energii, oczyszczają przestrzeń i zmieniają wiele innych aspektów naszego życia. Ważne jest poznanie jaki klejnot ma jaką moc.

Jaki kamień ma działanie oczyszczające?

Ametyst

Ametyst pozytywnie działa na naszą intuicję. To piękny, opalizujący na fioletowo kamień półszlachetny. Ma za zadanie chronić przed złymi myślami, depresją, nieszczerymi intencjami, zemstą i gniewem. Kolor fioletowy symbolizuje władzę, dostojeństwo i szczęście.

Jest on idealny dla osób, których intuicja nie działa właściwie i mają problem z dopuszczeniem jej do codziennych decyzji. Dodatkowo połączony jest z czakrą korony, co ma świetny wpływ na oczyszczenie umysłu ze zbędnych myśli. Tym samym pomaga w rozjaśnieniu spojrzenia na świat. Sprzyja również w osiągnięciu obfitości i dobrobytu. Przeradza się w efektywność pracy i pomaga w polepszeniu jej wyników. 

Diament

Właściwości oczyszczające przypisuje się diamentowi, czyli najcenniejszemu kamieniowi. Diament jest tak naprawdę najczystszą formą węgla, która powstaje pod wpływem wysokiego ciśnienia i temperatury we wnętrzu ziemi. Jest on tak twardy, że jego powierzchnię można porysować jedynie innym diamentem.

Oprócz właściwości oczyszczających, diament symbolizuje wierność, czystość i trwałość związku. Z tego powodu jest jednym z najczęściej wybieranych kamieni w pierścionkach zaręczynowych.

Które kamienie pomagają w pozytywnym myśleniu?

Cytryn

Jest to kamień o pięknej żółtej barwie, stąd też jego nazwa. Kamień od wieków kojarzony jest ze słońcem, dlatego jest talizmanem przyciągającym pozytywne wibracje, które zapewniają optymizm i radość. Ma za zadanie podnosić na duchu i dodawać sił. 

Jego noszenie sprzyja pozytywnym wynikom na egzaminach, rozmowach kwalifikacyjnych i pokonywaniu innych życiowych trudności. W połączeniu ze złotą lub srebrną biżuterią stanowi skuteczną ochronę przed depresją. 

Taka biżuteria przyciąga dobre myśli, chroni przed popełnianiem błędów, a nawet widoczne jest jej pozytywnie działanie na zdrowie psychiczne i fizyczne, szczególnie w obrębie płuc i układu krwionośnego. Dlatego zaleca się jak najczęstsze noszenie kolczyków, pierścionków i innych ozdoby z tym kamieniem.

Jaspis

Intensywnie czerwona zbita skała osadowa, która ze względu na swoją szlachetność wpływa pozytywnie na kontakty międzyludzkie. Jaspis pomaga w łagodzeniu konfliktów, również wewnętrznych. Ma działanie wysoce wyciszające i pozwala uspokoić myśli.  Pomaga w przywróceniu harmonii w życiu. Wierzy się, że noszenie jaspisu gwarantuje dobrą energię i napływ sił witalnych. 

Nefryt

Kamień o zielonej barwie, jest jedną z odmian jadeitu. W kulturze chińskiej wierzono, że  chroni przed urokiem, „złym spojrzeniem”. Ma on działać jak tarcza na negatywne wibracje z otoczenia. Dlatego świetnie pomaga uspokoić się w sytuacjach stresowych. Przynosi spokój, równowagę i poprawia humor.

Jakie kamienie pobudzają do działania?

Opal 

Kamień, którego barwę trudno określić, dlatego często określa się go „tęczowym kamieniem”, ze względu na to, że pięknie opalizuje. Biżuterię z nim kochają wszyscy, którzy cenią elegancję i uniwersalność. Opal świetnie współgra z niemal każdą stylizacją. Jest to talizman, który pozytywnie wpływa na kreatywność, pomaga wyostrzyć intuicję i osiągnąć pełnię szczęścia. 

Rubin

Intensywnie czerwony kamień, który świetnie pobudza do działania, ze względu na to, że czerpie z energii ognia. Rubinowi przypisuje się symbolikę namiętności, pasji i rozkoszy. Oprócz tego potrafi świetnie inspirować, pobudzać kreatywność i stymulować do poszukiwania szczęścia. Dodatkowo świetnie działa na umacnianie więzi między bliskimi ludźmi, dlatego jest świetnym prezentem na trwałość relacji. 

Przeczytaj też: Astrologia inspiruje branżę jubilerską. Zobacz najpiękniejszą biżuterię ze znakami zodiaku

Zdjęcie główne: Jeremy Moeller/ Getty Images Entertainment/ Getty Images

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Optymalizacja pracy w kuchni – wykorzystanie zlewu gastronomicznego i krajalnic do jajek
Optymalizacja pracy w kuchni – wykorzystanie zlewu gastronomicznego i krajalnic do jajek
Odkryj tajniki efektywnej optymalizacji pracy w kuchni. Poznaj korzyści płynące z wykorzystania zlewu gastronomicznego i krajalnicy do jajek w codziennej pracy.
Twoje zodiakalne sekrety dla zdrowszego stylu życia
Twoje zodiakalne sekrety dla zdrowszego stylu życia
Zapraszamy do odkrywania tajemnic astrologii w kontekście zdrowia. Dowiedz się, jak znaki zodiaku mogą wpłynąć na twój styl życia i jak wykorzystać tę wiedzę dla poprawy swojego samopoczucia.
Jak technologia zmienia życie osób niewidomych? Przegląd innowacyjnych rozwiązań
Jak technologia zmienia życie osób niewidomych? Przegląd innowacyjnych rozwiązań
Poznaj, w jaki sposób nowoczesna technologia wpływa na życie osób niewidomych. Omówienie innowacyjnych rozwiązań, które pomagają w codziennym funkcjonowaniu.
Ostatnie wpisy